nvo slika

ODGOVOR MINISTARSTVU SAOBRAĆAJA
na poziv za davanje sugestija u vezi izmjena Zakona o akcizama

NVO Drumski saobraćaj smatra da davanje bilo kakvog predloga neće dati efekta, imajući iskustva sa Ministarstvom saobraćaja prilikom izmjena zakona o prevozu u drumskom saobraćaju, koje nije uzelo u obzir niti jednu sugestiju i predlog koji smo podnijeli.

Ne vidimo da će davanjem sugestija i predloga u vezi Zakona o akcizama imati biti bilo kakvog pozitivnog uticaja na donošenje istog, te članovi konstatuju da nema svrhe davati bilo kakve predloge i sugestije jer su Ministarstvo saobraćaja i Ministarstvo finansija faktički beskorisne institucije u pogledu poslovanja prevoznickih preduzeća, naprotiv vrlo su štetne za prevoznike firme, što bi se reklo karcinom tj. zloćudni tumor.

Svjedoci smo da se ministarstvo saobraćaja nije nijednom udostojio da organizuje sastanak i da se upozna sa situacijom o poslovanju prevoznika, da li imaju poteškoća u poslovanju zbog dugogodišnjih radova na putevima, kašnjenju ministarstva finansija u povraćaju PDVa koji većini prevoznika kasni od 2 do 4 godine kao i akcize, koju nijesu u stanju zadnjih 3 – 6 mjeseci da vrate, a sve upućuje na to da namjerno odugovlače sa povraćanjem poreza kako bi prevoznici izgubili pravo na isti.

Autobuski prevoznici su saglasni da se cijene karata formiraju bez uzimanja u obzir povraćaaj akcize ili poreza na dodatu vrijednost, kako bi mogli da finansijski izdrže sve poteškoće koje imaju u poslovanju.

Želimo vam puno sreće u donošenju Zakona.

Scroll to Top